Konvektomat plynový ACM PLUS 10.2 G+S 

obj. číslo:  ACM PLUS 10.2 G+S
výrobce:  Alba
           
Model ACM PLUS 10.2, kompletně celé zařízení z chromniklové nerezové oceli 18/10. Kombinovaná horkovzdušná trouba s 5 způsoby úpravy - horký vzduch, pára, kombinace, vario - zapařování, Finishing ( tzn. regenerace, konečná úprava pokrmů ) - docílíte všech požadovaných úkonů, jako pečení, smažení, grilování, vaření v páře, dušení, blanšírování atd

I při naplnění konvektomatu různými produkty, nedochází k přenosu chutí nebo vůní. Vše vypadá čerstvě a chutně. V optimální míře se uchovají minerály a vitamíny. Nový konvektomat Alba je vybaven:
Provozní režim „Pára“ od 30 °C do 130 °C  Vysoce výkonný generátor páry s novou regulací vyrábí vždy hygienickou čerstvou páru. Umožňuje připravovat pokrmy bez přidávání vody a bez předvaření. Konstantní teplota ve varném prostoru a maximální nasycení párou zaručuje rovnoměrný a velice šetrný průběh přípravy, a tím i nejlepší kvalitu pokrmů. Tento způsob přípravy garantuje zejména u zeleniny zachování atraktivní barvy, křupavosti a živin i vitaminů. Bez větší námahy zvládnete připravit také citlivé pokrmy, jako jsou créme caramel, moučníky z odpalovaného těsta, drahé ryby nebo pěny,
a to i ve větším množství.
Provozní režim „Horký vzduch“ od 30 °C do 300 °C  Horký vzduch vysokou rychlostí proudí ze všech stran kolem připravovaných potravin. Bílkoviny v mase okamžitě tuhnou, díky čemuž zůstává pokrm uvnitř nádherně šťavnatý. Trvalý horký vzduch o teplotě do 300 °C nepředstavuje jen technický detail. Nabízí rovněž nezbytnou výkonovou rezervu, a to i při úplném naplnění. Jen tak se vám podaří připravit šťavnaté a dozlatova opečené minutky či hluboce zmražená hotová jídla a polotovary, jako jsou například kalamáry, krokety, jarní závitky, kuřecí křidélka nebo nadýchané pečivo.
Kombinovaný provozní režim od 30 °C do 300 °C  Kombinovaný provozní režim slučuje všechny přednosti horké páry, jako jsou krátká doba přípravy, nízké ztráty a vysoká šťavnatost, s výhodami horkéh o vzduchu, jež jsou odpovědné za intenzivní vůni, atraktivní barvu a křupavou krustu. Zcela bez otáčení a obracení a při podstatně kratší době přípravy předejdete běžným – až padesátiprocentním – ztrátám vznikajícím při pečení.
Finishing®  představuje důsledné oddělení výroby a výdeje. Od přílohy až po hotové menu: Díky optimálnímu klimatu ohřejete zchlazené pokrmy (velice rychle a dokonale připravené v konvektomatu CombiMaster® Plus) na konzumační teplotu, bez ohledu na to, zda se nacházejí na podnosech, na talířích či v nádobách. Vy tím získáte flexibilitu a vaši hosté zase skvělý chuťový požitek, neboť se definitivně vyhnete dlouhému udržování pokrmů v teplém stavu a z toho vyplývající ztrátě kvality.
Pět rychlostí vzduchu S konvektomatem CombiMaster® Plus vždy naleznete správnou rychlost vzduchu jak pro citlivé, tak pro odolné potraviny. Dokonale se vám podaří připravit i nákypy, dezerty z odpalovaného nebo také z piškotového těsta.

Funkce: Kombinované napaření se 3 provozními režimy: teplotní interval 30 °C-300 °C, ClimaPlus® – měření vlhkosti, 5stupňové nastavení a ovládání, čidlo teploty v jádře, 50 programů s až 6 kroky, 5 programovatelných rychlostí vzduchu, Cool Down pro rychlé a spolehlivé ochlazení varné komory, USB rozhraní
ClimaPlus®  aktivní řízení klimatu ve varném prostoru • Senzory nepřetržitě měří vlhkost ve varném prostoru a plně automaticky ji regulují dle vašeho nastavení. V závislosti na aktuální potřebě zvyšují či snižují vlhkost ve varném prostoru. Odpadá tak nutnost časově náročných činností, jako je přelévání či přilívání vody. • Funkci ClimaPlus® lze využívat jak manuálně, tak ve varných programech. Vlhkost si samozřejmě můžete v průběhu přípravy upravovat podle libosti a vlastních zkušeností
Intuitivní symboly • Konvektomat CombiMaster® Plus dokážete obsluhovat s naprostou samozřejmostí, a to od samého počátku. Jednoduché a jasné symboly jsou přehledně uspořádány, přesné nastavení usnadňují osvědčené otočné ovladače.

Individuální programování • Chcete-li automatizovat individuální průběhy přípravy, máte k dispozici paměť na 50 programů až s 6 kroky. Prostým stisknutím tlačítka tak můžete pohodlně spouštět několikastupňové varné programy.

Hygienická čistota stisknutím tlačítka • Konvektomat ALBA CombiMaster® Plus vyčistíte v několika málo krocích. Jednoduše postříkáte varný prostor čisticím prostředkem RATIONAL a spustíte čisticíprogram. Vhodné je varný prostor následně vypláchnout volitelně dostupnou ruční sprchou, a jste hotovi. Ani nejúpornější nečistoty tak nemají šanci.
Rozdíl spočívá v detailu • Nejvyšší bezpečnost práce díky malé zásuvné výšce. Určujeme standardy - nejvyšši vsun se u přistrojů všech velikosti nachazi ve vyšce 1,60 metru.
Odvětrávaná dvířka s dvojitým sklem a tepelně reflexní vrstvou • Konstrukce zajišťuje nízkou teplotu vnějšiho skla při dotyku a umožňuje mimo to snadné čištění prostoru mezi skly.
Integrovaná dveřní odkapávací drážka • Díky nepřetržitému vyprazdňování dveřní odkapávací drážky (i při otevřených dvířkách) se účinně předchází odkapávání tekutin na podlahu.
Rozdíl spočívá v detailu - Varná technologie - Clima Plus® • Měřicí a řídicí centrum automaticky zajišťuje Vámi zvolené klima ve varné komoře. Společně s vysoce účinnou technikou odvlhčování tak dosáhnete křupavé kůrky či trojobalu a také mimořádné šťavnatosti.
Parní generátor • Generátor s novou regulací vyrábí vždy 100% hygienickou čerstvou páru, čímž umožňuje dosáhnout nejlepší kvality pokrmů. Maximální nasycení parou i v oblasti nízkých teplot zabraňuje jakémukoli zasychání či osychání potravin. Není nutné používat zařízení na změkčování vody.
Nová technika proudění • Zcela nový způsob dynamického víření vzduchu a speciální geometrie varného prostoru zajišťuje rovnoměrné rozdělení tepla ve varném prostoru. To je nezbytným předpokladem pro vynikající rovnoměrnost přípravy i při úplném naplnění.
Odstředivé odlučování tuku • Zcela odpadá nutnost čištění a výměny běžných tukových filtrů. Automatické odlučování tuku v kole ventilátoru udržuje čistý vzduch ve varném prostoru a zaručuje ničím nezkalený chuťový prožitek.
Přívod energie odpovídající aktuální potřebě
• Zcela nově vyvinutá regulační technika přivádí k potravinám pouze takové množství energie, které dokáží skutečně pojmout.
Integrovaná těsnicí mechanika u volně stojících přístrojů • Nezáleží na tom, zda používáte stojanový vozík či nikoli: Integrovaná těsnicí mechanika nepotřebuje dodatečný těsnicí plech a zabraňuje úniku páry i energie.
O 28 procent menší potřeba prostoru pro instalaci • Kompaktní rozměry přístroje snižují objem, jejž je nutné ohřívat, a tím i spotřebu energie. Štíhlý dveřní otvor dále zajišťuje menší ztráty energie při otevírání dvířek varného prostoru.
Vysoce výkonný výměník tepla u plynových přístrojů • Speciální uspořádání výměníku tepla zajišťuje velmi vysokou účinnost. Velké, hladké plochy usnadňují čištění. Plynové hořáky byly za spalování s minimem škodlivin vyznamenány německou cenou za inovace v oblasti plynárenské techniky.
Integrovaná ruční sprcha (příslušenství pouze za příplatek) • Plynulé dávkování proudu vody a ergonomické uspořádání značně zjednodušuje hrubé čištění, zalévání potravin nebo přilívání vody.
Integrované automatické navíjení a automatické uzavírání vody nabízí optimální bezpečnost a hygienu dle požadavků EN 1717 a SVGW.
Snadná instalace • Díky integrovanému volnému odtoku podle EN 1717 již nepotřebujete samostatnou nálevku. Schváleno podle SVGW.
Port USB • Prostřednictvím portu USB můžete zcela snadno dokumentovat data HACCP za posledních deset dnů, načítat do přístroje varné programy a aktualizovat software konvektomatu CombiMaster® Plus v souladu s nejnovějším stavem výzkumu ve společnosti RATIONAL.

Výbava: tlačítko vypnutí, zapnutí a volby provozních režimů, snadno ovladatelný knoflík na teplotu, teplotu jádra a nastavení času, ukazatel provozního režimu a výstrah, čidlo teploty jádra, digitální ukazatel teploty, vysoce výkonný výrobník čerstvé páry s automatickým doplňováním vody, dokonalý systém rozvodu vzduchu, integrovaná brzda ventilátoru, ruční sprcha s automatickým navíjením bez zarážek, systém odstředění a odvedení tuku z prostoru bez nutnosti filtru, dveře s dvojitým sklem s přijatelnou teplotou při dotyku a otočným sklem pro snadnou údržbu, madlo dveří k otevírání jednou rukou a patentovanou funkcí vytočení madla vlevo i vpravo, odpadní vanička ve dveřích s permanentním vyprazdňováním také při otevřených dveřích, odpadní vanička stroje s vyústěním na odpadní potrubí, dveře s levým dorazem, dveře se zarážkou 120/180°, bezdotykový dveřní spínač, nasazovací, lehce výměnné těsnění dveří, materiál - vnitřní komora i vnější plášť z nerezu, bezespárové, hygienické provedení vnitřního prostoru se zaoblenými rohy, halogenové osvětlení vnitřního prostoru s ceranovým sklem, servisní otvor přístupný zpředu, vyjímatelné, otočné boční držáky vsuvů, nastavitelné nožičky. Kapacita 10 x 2/1 GN nebo 20 x 1/1 GN, jištění 1 x 16 A, výkon - horký vzduch 45 kW, pára 40 kW, přívod vody 3/4", odpad DN50, přívod plynu: 3/4".

Šířka

1069 mm

Hloubka

971 mm

Výška

1281 mm

Napětí

230 V

Příkon

0,6 kW

Jmenovité tepelné zatížení

45 kW

Hmotnost

198 kg

Další technická data a obrazový materiál
najdete v prospektu,
který si můžete stáhnout v odrážce "PROSPEKT"452.440 Kč bez DPH    547.453 Kč s DPH
akční cena:
398.148 Kč bez DPH    481.759 Kč s DPH